Kajmanské ostrovy

Kajmany bez kajmanů, ale za to s rejnoky!

Na Kajmanských ostrovech jsme prali hodně, ale pouze špinavé prádlo takže všechny vtipy týkající se tohohle ostrova jdou mimo nás, i když pravdou je že Ondřej šel včera vsadit sportku, tak kdo ví. ???? ????

Tyhle malé ostrůvky jménem zavání nejen “posh” životem, ale i mylnou domněnkou o zvířatech kajmanech (krokodýlech), které se tu údajně nevyskytují a ani nikdy nevyskytovali, alespoň dle paměti místních.

My jsme je měli kousek od sebe, protože jsme se právě nacházeli v Mexiku a tak nás přívětivá cena letenek nenechala dlouho váhat. Z Mexika jsme odlétali zrovna v době zemětřesení, takže první ráno na ostrovech nás probudila varovná zpráva na telefonu – o blížícím se nebezpečí. Zpočátku jsme nevěděli, která bije ale po shlédnutí CNN jsme zjistili, že na Kajmany se má nebo může blížit tsunami právě kvůli zemětřesení v Mexiku. Řeknu vám nebyl to úplně příjemný pocit. Ještě méně příjemné bylo to, že náš “domek” ležel přímo na pláži (viz video dole), takže jsme koukali skrz prosklené dveře na moře a chodili kontrolovat zda neustupuje. Místní nejevili nejmenší známky obav a sami nevěděli co v takových případech dělat nebo kam jít. Není tam úplně kam vylézt nebo se schovat. Ostrůvek je prostě placatej. ???? Žádný drama se ovšem nekonalo a kajmany si jeli dál poklidně svým ostrovním životem.

Kajmany jsou známé plaváním s rejnoky a to byl jeden z důvodů proč jsme si je nemohli nechat ujít. Počasí nám opravdu přálo a my tak prožili jeden den na moři v obklopení těchhle úžasných zvířat, které se k vám jen tak “chodili přimazlit” na otevřeném moři.

Vím, že spousta z vás má k těmto tvorům jisté předsudky, avšak rejnoci jsou jako každá jiná zvířata a útočit na vás budou pravděpodobně v momentě kdy se sami cítí ohroženi nebo v nebezpečí. Neříkám a ani nevyvracím, že v životě se může stát cokoliv a je třeba ke všemu přistupovat s respektem a pokorou. Posádka lodi vás před setkáním s těmito tvory proškolí a vysvětlí jak se k nim chovat, tak aby jste se vyhnuli nějakému nebezpečí.

Zbytek našeho krátkého pobytu se vyjímečně nesl v poklidném, až lehce dovolenkovém režimu – viz naše video.

Jestli máte zkušenost nebo doporučení s Kajmanskými ostrovy, tak budeme rádi když se o něj s námi i ostatními podělíte v komentářích.

 

Odkazy na ubytování.

Seven Mile Beach – Island Pine Villas

Island Pines #39