Yop, umělá prsa takové stálé tabu! Skoro všechny je mají, ale málo kdo se k nim hlásí! 🙂

 

Mám umělá prsa a nijak se za to nestydím, ale vždy mě zajímalo jak budou vypadat po kojení a jak s nimi celé těhotenství zamává. 

 
Po mém ročním (r.2006) pobytu v USA, kde jsem přibrala cca 15kg se má prsa přírodně nafoukly na DD a byly fakt krásný! Ale příroda je (ne)spravedlivá, takže po pár týdnech v ČR se se ztrátou přebytečných 15kg z mých krásných DD stalo klasické vytahané Béčko.
Nijak zvlášť jsem to neřešila, ale na tílko bez podprsenky to fakt nebylo. 
 
Takže jsem si je v roce 2012 nechala vyplnit. Myšlenka přišla jen tak a za měsíc jsem šla pod kudlu. 
 
1. Měla jsme prsa, jako “po dítěti” a chtěla jsem nosit ty tílka bez podprsenky. 😉
2. Byla jsem v té době single, takže to bylo čistě mé rozhodnutí.
3. Byla jsem přesvědčená, že se vdám a budu mít smrada až po 30-ti. (bylo mi 22)
4. Mamka onemocnila rakovinou prsu a já si uvědomila, že si ty “kozy” užiju dokud je mám. 😉
  
I přesto, že jsem počítala s tím, že případné těhotenství bude nejdřív za 7 let, tak jsem tehdy googlila na netu jak silikony vypadají po kojení, ale nic extra jsem nenašla.
 
Úvod a má obhajoba, proč jsem do sebe nechala říznout je asi zpečetěna… teď odpovědi na mé otázky ode mě a od čtenářek, které mi je poslaly na mail. Za to jim ještě jednou mockrát děkuji!!!
 

1. Kdo a kde vám prsa dělal/i?2. Máte implantát pod svalem nebo mléčnou žlázou? 3. Měli jste problém s kojením? Pokud ano – myslíte si, že je to kvůli implantátům? 4. Jak dlouho jste je měly před těhotenstvím? Věk? 5. Jak dlouho jste kojila? Jak prsa vypadají? 6. Myslíte si, že je třeba rekonstrukce? Půjdete na ni? 7. Litujete, že jste nevydržela s plastikou, až po dětech?

 
JÁ 🙂
2. Pod mléčnou žlázou.
3. Ne. Nikomu jsem to v porodnici neřekla a nikdo to nepoznal. 
4 22let, 4 roky před těhotenstvím.
5. Kojím 8. měsíc, už pouze ráno a večer. Zatím vypadají cajk (neni to tvrdý půlmíč, ale ani nic vytahaného) a jsem   
     spoky, ale uvidíme až nebudu kojit vůbec.
6. Zatím třeba není, ale předpokládám že po 2.-3. dítěti na rekonstrukci půjdu. Ráda bych menší a myslím si že 2 děti  
      už s nimi zamávají.
7. Možná trochu..kdybych věděla, že budu do 4 let v jiným stavu, tak bych asi vydržela. V těhotenství jsem měla prsa 
      75F!!! A to už je opravdu mazec. Jednu chvíli jsem z toho byla téměř nešťastná…teď jsem zpět na 75D/DD a 
      trochu se hrozim dalšího těhotenství alá Dolly Buster.
 
 
Anonym
1. Operaci dělal MUDr. Pros, který věřim, že v ČR patří mezi špičku.
2.     Vklad implantátů přes podpaždí pod sval, jizva není vůbec vidět, tvar kapka. Nikdo zatím nepoznal, že jsou  prsa umělá.
3. Problém s kojením nemám absolutně žádný – sice kojím teprve 2 měsíce, ale od začátku bez problému.
4. Implantáty mám cca 10 let, letos mi bude 37 let.
5. Prsa zatím vypadají stejně, bez změny tvaru vyjma dvorce samozřejmě.
6. Zatím si nemyslím, že je rekonstrukce potřeba, plánuji kojit min 6 měsíců max 1 rok. Pokud ale prsa tvar změní, určitě se rekonstrukci nebráním.
7. Absolutně nelituji. Na miminko jsme dlouho čekali a pokud bych čekala s operací po, mohlo se stát, že se jí nedočkám😉 Před operací jsem neměla prsa žádná. Bavila jsem se na to téma nedávno s kamarádkou, která šla na operaci po dětech a lituje, že to neudělala dřív. S nadsázkou říka, že to byla její nejlepší investice 😄. Zvedlo ji to dost sebevědomí. A to mohu jen potvrdit.
 

Anonym
1. Prsa mi dělal p. Sukop na klinice Laser Plastic v Praze. Velká spokojenost. Pan Sukop je mladý, ovšem už velmi zkušený a šikovný plastický chirurg!
2. Implantát mám pod svalem. Nechtěla jsem ohrozit budoucí kojení, takže mi p. Sukop poradil dát pod sval.
3. Problém s kojením jsem neměla. Mléka jsem měla hafo a ještě stále mám. Podle mě to kojení neovlivňuje (pokud je pod tím svalem).
4. Nechala jsem si je dělat v 23 letech (5 let zpátky)
5. Kojím přes 8 měsíců. Prsa vypadají bohužel jinak. Klesly a jsou takové vytahané. Sice vypadají víc přirozeně 😀 ale já spokojená nejsem. Možná to vidím jen já, ale prostě to není ono.
6. Myslím si, že rekonstrukce bude třeba, ale počkám až po druhém dítku. 
7. Nelituju. Jsem za ně ráda, jsem šťastná, že hned jak jsem měla možnost a finanční prostředky, tak jsem si ten svůj sen splnila a užila si je ještě před dětma 🙂
Anonym
1. Prsa mi dělal pan doktor Marik v Českych Budějovicích
2. Implantáty mám pod svalem na doporučení pana doktora…
3. Kojila jsem úplně bez problému do 1,5 roku malého.
4. Prsa jsem měla udělaná 5 let před porodem. V 25 letech…
5. Podle nemají iplantáty na kojení žádný vliv. Kojení je o hlavě. Na každého přijde krize, kdy pocit že ztrací mléko, ale jde to krásněrozkojit“. Jen zbytečně nevzdávat! Je škoda připravit mimi o to nejlepší co mu můžeme dát.
6. Jelikož mám implantáty, které nejsou na doživotí, čeká mne výměna. Jinak bych řekla, že po kojení jsou prsa hezčí a přirozenější, než před
7. Nelituji… Naopak…
Jana Fabová
1. Brno – Bodyestet – Mudr. Menšík
2. Pod svalem.
3. Jedno prso jsem jakžtakž rozkojila, ale z druhého mi i po třech týdnech teklo jen mlezivo a trnulo mi. Nevim, jestli  to bylo implantátem, nebo tím, že v porodnici se na vyprdli s nějakými radami, dali mi kloboučky, odsávačkusnaž se a navíc s malým jsem byla pořádně po devíti dnech od narozeni – předčasný porod, na JIPce 2 dny,  novorozenecká žloutenka, můj kolaps – transfuze po ztrátě krve při porodu. Takže fakt nevim!
4. Prsa jsem měla přesně rok před početím od mých 27 let.
5. Kojila jsem cca měsíc a pak jsme to vzdali, prostě to nešlo. 
6. Neni třeba a nepůjdu, mám je skoro stejný jak před akorát vypadají přirozeněji.
7. Nikdy! Mám je hezký stejné jako předtim, ale mám super pružnou kůži teda🙂 po břichu ani památky a stejně tak ani žádné strie nebo povislá kůže na prsou.
 
Anonym
1. Mudr. Prose.
2. Mám 485ml pod žlázou.
3. Teď mám tři týdny starou holčičku a  první dcerku jsem plně kojila půl roku, teď jsem ze dne na den téměř přišla o mlíko a i když hodně piju, piju čaje, meltu, beru homeo, nějak se mi rozkojit nedaříNevim samozřejmě, jestli je to kvuli silikonu nebo ne a asi se to nikdy úplně nedozvim, ale kamarádka kojila i se silikonama půl roku bez problému….
4. Nechala jsem si zvětšit poprsí v lednu 2012 ( bylo mi 28) po narození první dcery.
5. Tvar se samozřejmě vždycky změní, stanou se mnohem víc přirozené, tedy svěšenější a vidím to i na sobě po pár týdnech kojení…
6. Vždycky jsem všem radila jít na prsa  po dětech….  svou druhou dcerku neplánovala a i proto jsem si nechala dát tolik ml… Teď ale vim, že budu muset jít na reopku, ale určitě ne na rekonstrukci. Holt dáme víc ml, aby se opět kůže napnula.
7. A litovat toho? Určitě ne… Je pravda, že jsem se nestresovala cenou operace a ani operací se jako takových nebojím…Nikdy jsem je nevystavovala a ani se jima nechlubila, ale jsou mojí součástí. Před první dcerou jsem měla plné čtyřky, po ní prázdné dvojky, měla jsem z toho docela deprese….
 
Anonym
1. MUDr. Libor Kment, Esthé
2. Pod žlázou.
3. Mám tři děti (8, 5 a 1 rok). Prsa jsem si nechala udělat po druhém dítěti. Kojení šlo hůř, nestačilo mu to. Ale časem se to spravilo. Spíš to byl chlap a žrout 🙂
4. Je mi 33. Před otěhotněním jsem je měla necelé tři roky.
5. Jsou stále rovnoměrné. Jen samo, že opět trochu vypitějši, ale implantáty to jistí 🙂 A vždy měly opravdu přirozený tvar žádné balony. PS: Moje mamka to do teď nepoznala.
6. Rekonstrukce ne. 
7. Nelituju. Problémy mi to nedělalo a pořád jsou dobrá 🙂 Třetí baby totiž nebylo přímo v plánu.
 
 
Anonym
1. MUDr. Vřeský, Ostrava
2. Pod svalem.
3. Ne.
4. Dva roky, rodila jsem v 35.
5. Ještě kojím – 8 m. 
6. Myslím, že ne , ale kdybych změnila názor, tak půjdu.
7. Vůbec ne. Jsem ráda, že jsem je udělala před porodem a hlavně, že jsem vydržela s těhotenstvím do úplného zahojení a usazení implantátu. První rok byly prsa taková tvrdší a naducanější, ale hrozně citlivá. Takže ty dva roky byly tak akorát. 
 
Anonym
1.  Perfect Clinic v Praze a operoval  pan doktor Kufa.
2. Mam implantáty pod svalem
3. Loni se mi narodil kluk. A kojila jsem hned od začátku celkem bez problému. Teď kojím jen v noci.  ani nechci kojit, ale je to nejpohodlnějšíi vytáhnout prso a je postaráno 😀 Prsa se mi hodně nalévala, asi protože jsem měla malá před operací a říká se, že holky co mají prsa malá, mají hodně mléka.
4. Je mi 27 a prsa jsem si nechala dělat v prosinci 2013. Asi jako Vánoční dárek 🙂 
5. Už od začátku jsem cítila, že se trošku změnila. Malinko klesla, ale furt jsem s nima spokojená.
6. Na rekonstrukci teď určitě ne, třeba po druhém.  jak budou vypadat.
7. Nelituju určite ne.
 
 
Anonym
2. Pod ml. žlázou.
3. Vuuuuubec ne, je to o hlavě!!!
4. Rok před, prsa 27, těhotenství 28.
5. 7 měsíců, změnily tvar. Nejsou na pohled plastický mírně se přizpůsobily tělu, ale v mem případě je to snad i lepší,                          jelikož sem nekojila dlouho.
6. Nevim……přemýšlim.

7. Nelituju. Chtěla jsem to hned a chci to mít ve věku, kdy  to bere a né v 60ti. 😀