Slibovala jsem porovnání těchto dvou leadrů a přišlo mi opravdu mnoho dotazů, který z nich je dle mě lepší!

Porovnávala jsem sporťáky Stokke Trailz vs. Bugaboo Buffalo Diesel

 

Jedno je jasný – jsou to prostě dva úžasný kočáry, který patří do TOP5!
Sepsala jsem naše postřehy v bodech, které vám pravděpodobně v obchodě neřeknou a vy na ně přijdete, až po delším užívání. Předpokládám, že vás který tento článek zajímá nejvíc jste již v některé z prodejen byli a oba kočárky jste si “osahali”. 😉

SKLÁDÁNÍ

Stokke +
Bugaboo –
U obou kočáru odděláte lehátko a pak složíte podvozek. Nic složitého ani u jednoho, ale u Bugaboo je ta nevýhoda že když složíte podvozek, tak pokud držíte konstrukci vertikálně a chcete jí opřít o zem, protože nejste Rambo abyste ji drželi ve vzduch 5minut, tak celá váha stojí na rukojeti. To je prostě špatný. Já mám limitku od Dieslu a u něj je rukojeť kožená, ale i přesto už ho mám poškrábanej tam, kde ta kůže končí. Jestli si myslíte, že budete opatrný a tohle se vám nemůže stát, tak na to rovnou zapomeňte. Ten kočár vytahujete a skládáte do auta furt a stále dokola a klidných momentů, kdy máte na vše čas je tak 5%.

MADLO

Stokke /
Bugaboo /
Tady mám na mysli madlo, které má dítě před sebou a drží se za něj ručičkama. Kdykoliv dítě dáváte do kočáru nebo z kočárku, tak ho musíte otevřít a teprve potom manipulujete s prckem. Bugaboo má super madlo v tom, že má na obou stranách otočný kloub, takže ho odpojíte jen z jedné libovolné strany a otočíte. Neni třeba ho nikam pokládat. Zároveň je dost bytelný, takže když rozkládáte kočár, tak lehátko bez problému zvedáte za madlo. Mačkání “čudlíku” na madlu není úplně cajk s delšími nehty. Nenosím nijak dlouhé nehty, ale často se mi stává že mi ho to nějak kousne a bolí to. Na Bugaboo Diesel je kožený a omyvatelný, ale známá ho měla potažený takovým tím černým molitanem a prcek jí to celý ohlodat. 🙂 Stokke madlo není tak bytelný, takže lehátko za něj nezvedám a nemá otočný kloub, ale zase je příjemný na otevírání a potah se dá svléct a vyprat. Tady je to asi fakt 50 na 50 popravdě často neotvírám ani jedno a rvu tam dítě přes zavřené madlo, ale to by se asi nemělo. 😉

ZAPÍNACÍ “PÁSY”

Stokke – 
Bugaboo +
Pásy v kočárku do kterých připínáte dítě jsou u Bugaboo pohodlnější na zavírání i odepínání. Lépe se s tim manipuluje a je to vychytanější. Ne že by to u Stokke byl nějaký problém, ale vůči Bugaboo to není tak vymazlený.

POLOHOVÁNÍ

Stokke +
Bugaboo /
Stokke má pod sportovní korbou “čudlík” na obou stranách stačí stlačit a polohujete si s dítětem, jak chcete bez jakékoliv námahy. Bugaboo ma polohování za stříškou.

STŘÍŠKA

Stokke +
Bugaboo /
Na oba kočáry se dají dokoupit letní stříšky, ale Stokke převlečete celý a má tu síťku zabudovanou i v sedáku a to nemluvim o tom, že součástí jejich Summer Kitu, kde je právě stříška je i froté vložka do lehátka a stínidlo – ten kit je prostě bezkonkurenční. U Bugaboo se dá dokoupit letní stříška, která je dle mě nic moc, takže když máte nějakou limitovanou kolekci, tak ji v létě odstřelíte jejich děsnou letní stříškou. Tady u toho odstavce bych se asi dál nerozepisovala, protože bych vám mohla zhatit pohled na Bugaboo v létě. Naše dítě ho prostě v létě odmítalo a byl v něm tak přehřátej, že se naprosto nedivim. Musim, ale říct že my máme kočár z džínoviny a ta je prostě neprodyšná, takže netušim jak na tom jsou jiné kolkce Bugaboo. V zimě je perfektní – neprofoukne a je tak velká že když ji celou roztáhnete, tak dítěti nesvítí slunce do očí.
O Stokke Summer Kitu – ZDE

Ps: Zajímalo by mě komu se opravdu líbí letní Bugaboo stříšky? 😀

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Stokke +
Bugaboo +
Tohle jsem řešila se všema stále dokola, kdo Elliota vozil. Od všech jsem zjišťovala s kterým z kočárů se jim lépe jezdí, každý říkal něco jiného. Oba projedou vše a oba jsou velmi stabilní. Oba mají užasná kola a oba jsou skvěle odpružený. Dle mě je Bugaboo dravější a přední kolečka jsou rozhodně flexibilnější. Chodim s kočárem na brusle nebo běhat a na to si beru Bugaboo, protože se dá opravdu ovládat malíčkem. Docela často taham Bugaboo za (opět zmiňované) madlo, takže táhnu kočár vedle sebe, protože to jde samo a dělam opičky na dítě. 🙂

VÝŠKA A ÚLOŽNÝ PROSTOR

Stokke +
Bugaboo /
Stokke je prostě nejvyšší a pokud se rozhodnete pro Trailz, tak úložný prostor pod ním je neskutečný. Bugaboo Buffalo je prostě fajnovka. Neni nejvyšší, ale rozhodně neni malý a to samé s úložnym prostorem. Co se týče výšky a koše pod kočárem, tak se s kočárkem Trailz nedá jen tak něco srovnávat. Trailz je prostě SUV.
Zase si uvědomte, že čím víc místa tím víc hloupostí a zbytečností s sebou taháte. 🙂

SHRNUTÍ

Pokud bychom řešili vzhled, tak je to samozřejmě individuální. Pro Ondru je srdcovka Bugaboo, ale pouze v této limitce Diesel a vždy mi řekně, jak mi to s nim sekne, že je to prostě dravej kočár a není to nic sladkýho. Mě se líbí opravdu oba dva, ale jsem přesvědčena že Elliot v létě preferuje Stokke, jinak je spoky v obojím. Momentálně máme ve Stokke kožíšek a do Bugaboo jsem akorát dala fusak Diesel Rock <3 a to je obojí stylovka. Musim teda ještě říct takový menší detail 😀 ke Stokke jsme automaticky dostali síťku proti komárům a na kočar Bugaboo ne, což mi přijde u kočáru této cenové relace úsměvný. Další co jen tak nezkusíte je pláštěnka 😀 a ano na Bugaboo mi prostě nesedí a je tvrdá. Pláštěnka od Stokke je propracovanější a krásně sedí. To jsou opravdu detaily, ale detaily dělají celek.