V sobotu budou Elliotovi 3 měsíce, takže se už cítím jako zasloužilá matka co může rozdávat moudra a zkušenosti. 😀 Pravda je, že nám to s Grepfruitem fakt klape, ale spíš to bude tím, že on je neuvěřitelně šťastný dítě, než že já jsem super máma. U nás se vlastně zatím nic nezměnilo. Do práce sice chodím míň a spíš tam všechny otravuji svým tlacháním, ale nezbavili se mě. 😉 Elliot samozřejmě chodí se mnou, protože miluje ženský a chce si s nimi po ránu pokecat, i když svým broukáním nejvíc nafukuje hlavu panu ekonomovi. 🙂

Pár věcí, které jsem za poslední týdny objevila:

1. Audiotéka – je fakt super si stáhnout tuhle aplikaci do telefonu. Pokud chodíte venku s kočárem a máte sluchátka v uších, hodně rychle se vám ohrajou všechny písničky. V audiotéce najdete knížky ke stažení ze všech žánrů od romantiky až po psychologii a jazyky. Já jsem si stáhla knihu ,,Mnich, který prodal své Ferrari”. Miluju knížky a tohle je pro mě super náhrada, když už není čas na čtení. Mimochodem jsou tam pohádky pro děti, vždy prvních 15min zdarma, takže není ani třeba je kupovat. 🙂 Aaaa mimochodem, ač to nechápu, tak když se malej nudí, pustím mu nahlas pohádku a on jí s nadšením poslouchá.

2. Pomalý hrnec – snad všechny ženský v naší rodině ho používají už roky a já jsem se mu vyhýbala, jak čert kříži….stejně mě dohnal. Viděli jste video od Pazderkový alá blbá blondýna, jak vaří kuřecí polévku? No tak přesně takhle funguje pomalák. Všechno tam hodíte, zapnete a odejdete. 😀 Ono to vaří samo a hlavně všechno při nízký teplotě, takže zachovává všechny živiny, vitamíny, maso se dokonale rozpadá, netřeba zahušťování atd atd… nejlépe stáhnout aplikaci Pinterest a začít hledat recepty slow cooker recipes 😉 kdo se s nim naučí, už nikdy nevymění.

3. Látkové pleny – napsala bych i sušička, ale nebudu dráždit. 😉 Prostě si pořiďte lepší a kvalitnější. Ty klasický se musí žehlit, protože i když je vytáhnete ze sušičky, tak vypadají, jak když je vytáhne krávě z žaludku. 😉 Mě to žehlení fakt nebere a hlavně když je sušička, tak není třeba. Na bambusový nebo bavlněný pleny nemusím vůbec sáhnout – vyndám složím. Jsou dražší, ale opravdu stojí za to!

4. Normální pleny a ubrousky – nekupovat v obchodech. 😀 Hned poprvé jsem objednávala všechny tyhle potřebné věci pro dítě na netu. Najdete je tam nejlevněji, do druhého dne vám to všechno přivezou domů a ještě vynesou do 4. patra! Pohoda, jahoda!

5. Poslední aplikace na všechen možný bílý šum Cradle zatim jsem ji použila 3x ale funguje!

Mám spoustu dalších poznatků, ale ty už jsem někde viděla na netu proběhnout, takže nepřidávám. 🙂
Nedám moc na rady ostatních, všechno si musim zkusit sama. 😀 Někdy to špatně dopadá nééé že ne… Například jsem doteď nepochopila, k čemu jsou ty přebalovací tašky? Nic takovýho nemám a fakt mi to nechybí (extra plenu a ubrousky mám v korbičce a cajk). Pravděpodobně to bude třeba později. 😉

Elliot nemá ani žádný režim (my ho taky nemáme rádi) a všichni nás strašili, že ho potřebuje..takový, který se bude každý den opakovat např.: v 18:00 hod vykoupat – nakrmit – přečíst pohádku a spát… bla bla bla…. nechceme striktní režim, protože nechceme být limitováni tím, že když někde budeme a nevykoupeme dítě v 18:00 tak se z něj stane osmihlavá saň.

Prvních 6 týdnů jsem měla Elliota v posteli vedle sebe, abych si ho užila. Spát jsme chodili, jak jsme s Ondrou zvyklí, takže mezi 23:00 – 01:00 a prcek se přizpůsobil nám (vím rodiče roku). Po 6 týdnech byl okolo 19:00 rozmrzelej, tak jsme ho položili do JEHO postýlky k němu do pokoje. On celý šťastný zjistil, že má vlastní postel a šel spát 😀 od té doby to tak funguje. Nekoupeme, nezpíváme, nečteme, neuspáváme – Elliot broukne, položíme do postele a odcházíme. On je prostě šťastnej, že od nás má po celém dni klid. V 6 ráno funguje líp jak budík (ale samozřejmě v noci chodí do lednice a objednává si pizzu dle potřeby, jako všechny mimina).

Neříkám tím, kdo co má dělat a co je špatně nebo dobře. Možná budu za pár měsíců žadonit, ať mi poradíte, jak nastolit režim a co funguje na uspání dítěte a na to abych nevyskočila z okna, ale zatim nám věřím. 😀

Každý dítě je opravdu jiný, takže dejte nejdřív na svou intuici a až budete chtít skákat z okna nebo si hodit mašli, tak začněte zkoušet všechny pravdidla a “nařízená” paradigmata… 😉