Dlouho jsem koketovala s myšlenkou napsat o porodu, ale jak jsem již někde zmiňovala, tak jsem to rychle zavrhla. Přišlo mi to až příliš intimní, ale jelikož mám pusu prořízlou a celá tahle událost byla vtipná, tak to na nás zase všechno vykecám. Prostě klasika.

Často mi píšete a ptáte se čím jsem se v těhotenství mazala, jak často jsem cvičila, co jsem cvičila 😉 stejně tak co jíst/nejíst a co si myslím, že mělo největší vliv na mou postavu, bříško, náladu atd…

Abych to shrnula těhotenství pro mě nebylo nejkrásnějším obdobím a ne neužívala jsem si to. Byla to katastrofa. Fyzicky jsem byla naprosto v pořádku a aktivní 🙂 zavazování tkaniček mi nedělalo problém a do čtvrtého patra jsem běhala 100x denně jako laňka (tlustá laňka).
Psychicky to byl teror. Jsem vlk samotář a mám ráda svůj prostor, takže jsem pravděpodobně neunesla mít dvě hlavy a dvě duše za ráz 😀

Nicméně mazala jsem se krémem elasti-q a vším ostatním co mi padlo pod ruku. 😉 Jedla jsem naprosto všechno, ale určitě si nedopřávala za dva a cvičení jsem moc nedala. Víc jsem se u toho cvičení fotila, než se potila… jj fotky byly ale krásný, takže to stálo za to :D. Pokud nepřiberete 30kg, tak bych ze strií obavy neměla a pokud se udělají, tak si pamatujte že i tiger má své proužky 😉 a rozhodně by se jich nevzdal.
Co má tedy dle mě největší vliv na vzhled v těhu? Těch 25let před tím, pokud nemáte zpevněný svaly před těhotenství, tak během to určitě nedoženete a pravděpodobně to bude déle trvat i PO. Žádný kouzla, žádný triky.

6. DNÍ PO PORODU
1. MĚSÍC PO PORODU

Blížím se k té intimnější části. 🙂 Elliot se rozhodl, že naše společné bydlení ukončí 12.12. ve 38tt, ikdyž měl předplacen pobyt až do 27.12. tak jsem se vůůůbec nezlobila. Zrovna jsme byli na horách asi ho vzrušuje sníh a hory stejně jako nás. Večer jsem překvapila sama sebe, když jsem hystericky zpražila Ondru, že je společensky unaven. Štěkala jsem na něj jak je nezodpovědnej, když venku padají vločky jako pětikoruny a mě může kdykoliv prasknou voda. 😀 Samozřejmě mu to přišlo vtipný. Když jsem ho v noci vzbudila, že mi opravdu praskla voda myslela jsem, že ho smích přejde. Ale NEE on pro jistotu hned usnul. Šla jsem do sprchy, kde jsem pomalu začala propadat panice. Začal se mi prolínat celý život a zároveň mi hlavou běhala do kola jediná myšlenka, že na to nejsem připravená a že na to nemám. Dítě přeci nemůže mít dítě. Měla jsem 9 měsíců se na tenhle den připravit a já je promrhala. 😀 No nic, tak jak jsem se rychle hroutila, jako domeček z karet, tak o to rychleji jsem se dala zase do kupy. Šla jsem na google hledat, kdy mám vlastně jet do porodnice. Samozřejmě jsem našla, že u kontrakcí můžu ještě polehávat doma, ale při prasknutí vody hned vyrazit. Pořád jsem přemýšlela, že se tam odvezu sama a budu tak moc minimálně dalších 50let předhazovat Ondrovi, že usnul. 😀 Šla jsem ho po druhé vzbudit, ať se tedy obléká že asi fakt jedeme. Poté co jsem byla oblečená a připravená utekla další hodina a má polovička stále nikde. ANO, Ondra usnul po druhé! Napsala jsem mu tedy z obýváku sms, že je fajn že vyspává kočku, ale že fakt rodíme a já už nemám co dalšího googlit, pokud teda nechce stříhat pupeční šňůru sám. 😀 Když jsme se konečně ve 3 ráno dostali do auta přepadla nás vysmátá nálada. Pouštěli jsme si po cestě trapný písničky, smáli se jak malý děti, vymýšleli konspirační teoriie co budeme dělat, když to na sněhu pošleme do lesa mezi srnky nebo jak by bylo vtipné kdyby nás zastavili policajti. Mezi kontrakcemi jsme vzpomínali co jsme všechno za ty 2-3 roky stihli. Ok, v porodnici mě smích přešel a následovalo dalších 11 hodin ukrutných bolestí, kdy jsem si chtěla omlátit hlavu o topení. První doba byla šílená. Ondru jsem poslala domů dospat a sama hrdinsky vyčkávala kdy omdlím bolestí. Stejně tak jsem hrdinsky odmítla epidural. Kolem 11 dopoledne mi volala mamka, jak se máme na kopci, jestli svítí slunko a máme Aperol. Rychle poznala, že jsme se z kopce přesunuli a tak se přesunula taky. No nic, když to vše přeskočím, tak se konec seběhl tak rychle, že u porodu byla nakonec moje mamka a sestra, doktor a manžel přišli až bylo po všem 2. doba porodní totiž trvala cca 50 vteřin a bylo to naprosto úžasný :).

12.12.2015

Myslela jsem, že tohle vám opravdu nesvěřím, ale sama bych byla vděčná, kdyby mi o tom někdo řekl, pokud by se nepodělil strýček google.
2. doba porodní byla asi tak krátká a bezbolestná proto že jsem se dozvěděla o zdravotní pomůcce Aniball. Pro mě jedna z nejlepších investic v životě a ikdyby byla jeho cena několika násobně vyšší tak si ho pořídím. Na diskuzních fórech emimino a podobně najdete přes 700 stránek pozitivních ohlasů o tomhle zázraku a já se k nim přidávám. Nebudu se o tom rozepisovat – těhulky si to jistě nastudují sami 😉 já jen nechápu, že to doktoři automaticky nedávají na předpis.

Na závěr něco o šestinedělí. Prej to bývá masakr, jak psychicky tak fyzicky.

PRO MĚ JE TO NAOPAK TO NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJJEDNODUŠŠÍ OBDOBÍ V ŽIVOTĚ.  😉

PS: 1. den kdy nás propustili z nemocnice mě manžel vyhnal do práce a 3. den se mě zeptal jak to vymyslíme s tim druhým prckem.