Letošní Valentýn ke mně doslova přiletěl a to v podání letenek do Dubaje. Vím, hubby je prostě k sežrání. 😀

Den před odletem jsme byli na velkém finále soutěže CEWE Fotokoniha roku 2014. Po vyhlášení jsme lehli do postele otevřeli sekt s počítačem a mrkli na hotely, zajímavosti a všechny možnosti, které týden v Dubaj nabízel. Rádi si necháváme příjemné věci na poslední chvíli, nic pak nestíháte a je to víc vzrušující. 😉

Ráno jsem posnídali na letišti a vyrazili směr slunce a pláže. Letenky jsme si bookli, jako vždy na předposledních řadách a do letadla šli poslední. Tenhle trik používáme při každé cestě a z 90% máme každý třísedačku sám pro sebe. (více info o našich trikách, brzy na blogu).

Ještě jedna rada – buďte milí na letušky a ony vám to oplatí. 😉

Dubaj je krásná, drahá a celá z betonu. Nejspíš jsme rozmazlení z Asie, ale tento kolos nás prostě nenadchnul. Všechno je TOP a NEJ – nejvyšší budova světa, jediný 7******* hotel na světe, největší fontána, největší nákupní centrum, největší dostihová show. Nejdražší auta jezdí všude a furt, jak lentilky ve všech barvách sem a tam.

Do roku 2020 bude mít toto staveniště největší letiště, největší kolo (Dubai eye) a pravděpodobně okopírují Eiffelovku, sochu svobody a pyramidy. Mnooo…. došla jim nafta 😀 tak se bude vydělávat na turismu. Takové novodobé Turecko, kam pojedete na hotel*****, připlatíte si All Inclusive a budete se jen 2 týdny vykrmovat. Jeden večer zajedete mrknout na kopii London eye, další večer koupit nové botičky atd.
Na druhou stranu jsme neviděli čistější místo. V metru byste mohli snídat na zemi, ale to by tam nesmělo být i žvýkání pod pokutou 700Kč.

Dubaj určitě stojí za to navštívit! Skvělý zážitek zajezdit si na prkně ve SKI DUBAI, vidět Svět z vrcholu Burj Khalifa, nasnídat se ve starém městě, projít si zlatou uličku, nakoupit si domů všechno koření světa a ztratit se v čase při pohledu na tančící fontánu.

www.zlatetetovani.cz

 

 

 

Svět je malé město a je skvělé v něm mít přátele! Ondra před třemi lety popíjel svařák na Staromáku se svým bráchou. Daniel nechtěně vypil svařák cizincovi, který stál vedle něj a byl v Praze jen na skok.

Pár minut stačilo na přátelství přes půl světa. Mark žije v Dubaji 9 let. Ráno po příletu nás vyzvedl, vzal do starého města a ukázal Dubaj z jiného pohledu. Řekl nám všechny místní drby a rozebral život nad dobrým vínem. My se těšíme, že mu to brzy oplatíme v Karlových Varech. 🙂

To že je Mark kreativní jde vidět, už jen na tom že má v bytě ty nejkrásnější židle (stejné jako máme my ) ale co mě nadchlo je opět neprodejné!!!! ,,Love has many faces If you run out of words use some plates around” ‪#‎identifiedflyingobjects‬ (,,Láska má mnoho tváří, pokud ti dojdou slova použij raději talíř.”) ‪#‎identifikovanyletajiciobjekt‬  Nemůžu se dočkat hádky s Ondřejeml!!! Těším se, až po něm něco hodím a budu se moc poprvé po někom opičit!!! . Takže pokud máte doma nějaké následky z hádky tady máte inspiraci!!! 

Cestování nás naplňuje, ale potkávat se přáteli na různých kontinentech tomu dodává zvláštní šmrnc. Pamatujete si na pilota a instruktora Airbusu A380, kterého jsme potkali na Filipínách? 🙂 I z jeho přítomnosti jsme se v Dubaji mohli těšit! 🙂

A nemůžeme zapomenout na skvělou návštěvu u Radky, která lítá pro Fly Dubai! Holka, která se toho nebála a z malého města v ČR zvedla kotvy a přistála na 4 roky v této metropoli.

Jedno je všechny spojuje. Měli koule na to přestat fňukat a jít do neznáma – začít nový život. Tohle jsou ti lidé, kteří vás baví, zajímají a inspirují. Dokáží vás naplnit a zaujmout svými názory a postoji k životu. Mohou vás pouhými slovy dostat někam výš.

Stáváte se těmi kterými se obklopujete. Trávíte-li 90% svého volného času s kamarády, kteří neví co od života vlastně chtějí, pomlouvají to čemu/komu nerozumí a práší negativitou na celý svět – z vás pravděpodobně udělá stejné kamarády. Je jen vaše volba co a koho si do svého života pustíte, tak buďte s výběrem opatrní.

Další Hard Rock na našem pomyslném listě a další připínáček do naší kolekce!!! Takové věci se sbírají hezky!!! 🙂

 

 Sečteno a podtrženo:

Letenka:                         5.000,- Kč
Ubytování 7 nocí:          9.300,- Kč  (vyzkoušeli jsme 3 hotely v různé cenové relaci a lokalitě)
SKI DUBAI 3hodiny:   1.300,- Kč
AT THE TOP:               1.400,- Kč  (výhled z nejvyšší budovy světa)
Výlet lodí:                     1.500,- Kč
Metro na 1 den:                100,- Kč  (700,-Kč celkem)
Jídlo na 7 dní:                8.000,- Kč  (žádný All Inclusive)

Celý tento výlet vyšel na osobu 27.200,- Kč

Za nás málo exotiky za spoustu peněz. Dubaj se vyplatí koupit v balíčku s letenkou a resortem v All Inclusive, nebo zkombinovat se stop-over letenkou na den a půl. Jak jsme psali výš – stojí za to vidět – ale 2-4 dny stačí!!! 😉

 

SKI DUBAI
Ps: Poslední rada nad zlato!!!! Pokud poletíte na blind, jako my nezapomeňte si koupit na letišti nějaké % alkoholu! DUTY FREE je vaše poslední šance koupit si úsměv před vstupem do luxusního pekla! 🙂
Ps: Thanks to Radka and Mark!